• Kasım 02, 2020

  Belirli bir süre geçtikten sonra aracın boyasının aşınması bütün taşıtlar için kaçınılmaz bir sonuçtur. Arabanın parlak yüzeyinde ilk bakışta göze çarpan çizikler bile araç sahipleri için çok can sıkıcı bir durum olabilir. Peki, hasarlı araçlarda boyama işlemi nasıl yapılır ve araçlarda hangi hasarlar kolayca giderilebilir? Sürücüler tarafından en çok merak edilen bu soruların cevapları yazımızın devamında…

  Hasarlı Araçlarda Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?, Hasarlı Araçlarda Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Ekim 29, 2020

  Son yıllarda araçlarımız hayatımızın önemli bir parçası konumundadır. Rutin muayenesi yapılmış ve gerekli kontrollerden geçmiş aracımız hem kaygılarımızı azaltır hem de güvenliğimizi sağlar. Ne kadar dikkat edersek edelim aracımız bazen arızalanabilir. Bu durumda tamir ve bakımları için yetkili bir oto servisten yardım alırız. Peki, oto servis seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda size rehber olacak çok önemli bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Oto Servis Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?, Oto Servisi Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar, Oto Servisi Seçerken Dikkat Edilecek Diğer Hususlar, Kaliteli Bir Oto Servis Seçmek Neden Önemlidir?
 • Ekim 25, 2020

  Araba parçalarının çoğu hareketlidir ve parçaların aşınması veya pas gibi tabaka bağlaması bu hareketleri olumsuz yönde etkiler. Özellikle araçlarda bulunan sileceklerin zaman zaman çalışmaması sizi çok bir durumun içerisine sokabilir. Hele de yağmurlu ve karlı havalarda yolculuk yapıyorsanız! Yağışlı havalarda hem sizin hem de araçta bulunan diğer yolcuların güvenliği için önemli olan araç sileceklerinin çalışmaması can güvenliğinizi tehlikeye sokabilir. Bugünkü yazımızda tüm sürücüleri ilgilendiren ve çok önemli bir husus olan silecek motoru tamiri nasıl yapılır? sorusunun yanıtını sizler için araştırdık.

  Silecek Motoru Nasıl Tamir Edilir?, Silecek Motorları Arızalandığında Ne Yapmalıyız?
 • Ekim 21, 2020

  Trafik kazalarında can kayıplarını en aza indirmek için geliştirilen hava yastığı teknolojisi hem sürücülerin hem de diğer yolcuların emniyetli bir yolculuk yapmaları için tasarlanmıştır. 1950’li yıllarda otomobil tarihinin kaderini değiştiren buluşlardan biri olan hava yastıkları günümüzde sürücü ve yolcuları kaza anında darbelerden koruyan en önemli ekipmanlardan biri olarak kabul ediliyor. Peki, hava yastığı nedir ve hava yastığı nasıl çalışır? Pek çok kişi hava yastığının koruma özelliğini bilse de nasıl çalıştığına dair detaylı bir bilgiye sahip değildir. Hava yastığı çalışma prensibi hakkında merak ettiğiniz önemli detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Hava Yastığı Çalışma Prensibi Nasıldır?, Hava Yastığı Nedir?, Hava Yastığı Nasıl Çalışır?, Hava Yastığı Ne Zaman Açılmaz?
 • Ekim 17, 2020

  Aracınızı daha konforlu ve değerli kılacak birçok ekstra seçenek mevcut. Bunlar içinde ses sistemleri oldukça ön planda. Her kullanıcının beklentileri farklı olduğundan, oto ses sistemi gereksinimleri de değişiklik gösterebiliyor. Araç üzerinde bulunan ve araca dahil olan klasik ses sistemlerinin yanı sıra oldukça etkili, tamamen size keyif verecek özel bir ses sistemi kurabilirsiniz. Peki, kaliteli bir müzik deneyimi için oto ses sistemi alırken nelere dikkat edilmelidir? Bugünkü yazımızda oto ses sistemi alırken dikkat etmeniz gereken 5 temel konuya değindik.

  Oto Ses Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler